Kommenteeri

Hooaja pulmatrendidest

Nüüd kui uue hooaja pulmade ettevalmistused hakkavad hoogu sisse saama, on ehk õige aeg rääkida veidi sellest, milliseid pulmatrende hakkame järgmisel hooajal rohkem nägema. Kogusin siia kokku mõnede ülemaailmselt tuntud pulmablogide, agentuuride ja ajakirjade arvamused ning enda  nägemuse sellest, mis suunas pulmamood liigub.

1.       Praktilised pulmakleidid. Olete mõelnud, miks on interneti pulmaportaalid täis kasutatud pruudikleitide müügikuulutusi, samas kui meeste riietust ei pakuta seal kunagi? Sest pruudikleidid on küll imeilusad, kuid reeglina väga ebapraktilised. Nendega ei ole peale pulma enam midagi peale hakata. Samas kui mehed saavad oma pulmariideid ka edaspidi kanda. Reeglina ongi imelised pitsivahus kleidid mõeldud kasutamiseks vaid selleks üheks päevaks. Vaadates pulmamaailmas ringi, on märgata, et klassikaliste pulmakleitide kõrvale ilmub üha enam praktilisemaid pruudikleite. Valge kõrvale on lisandunud  värve, kleidid on disainitud sellised, et oleksid kantavad nii pulmapäeval kui ka muudel erilistel juhtudel. Eriti trenditeadlikud ja julged valivad pika kleidi asemel lühikese kleidi või hoopis heleda pükskostüümi. Väikeste detailidega on võimalik praktilisemaks muuta ka traditsioonilisi ühe-päeva pruudikleite- näiteks lisatakse kleidile taskud, et oleks mugav huulepulka, puudrit, taskurätikut vms pulmapäeval tihti vajaminevat käepärast hoida. 

2.       Värvid, värvid. Värvid. Arvate, et ainult valge on pulmavärv? Vale puha! Valged ja pastelsed värvid asenduvad rikkalikumate toonide ja põnevate kombinatsioonidega- küpsed lillad (ultraviolett!), rohelised, sinised, punased ja oranžid toonid, samuti hall ja must, mis väga hea stiilitunnetusega (ja ainult nii!) kasutades annavad vapustavalt ilusa, kvaliteetse ja romantilise tulemuse. Dekoreerijana on mul pulmi planeerivatele paaridele vaid üks soovitus- vaadates Pinteresti ja teiste paaride pulmapilte, võib ju nii mõnigi värv tunduda just see õige teie jaoks. Kuid palun mõelge hoolikalt ja võimalusel pidage nõu ka mõne asjatundjaga, et kas värvivalik sobib ikka teie valitud peokohta, sealse stiili ja interjööriga.  

3.       Öko. Kõik maalähedane ja öko on juba pikalt moes olnud paljudes eluvaldkondades, nii ka pulmamaailmas. Lilled, mida saab peale pulmi uuesti maha istutada või potis edasi kasvatada, võimalikult vähe plastikut ja muud nänni, millega pole peale pulmi midagi peale hakata,  külalistelt pulmalillede asemel annetus heategevusse. Need on vaid mõned näited ökoloogiliselt ja teadlikult mõtlevate paaride valikutest.  

4.       Maalähedane- küünipulmad ja talupulmad on ja jäävad, kuid ilmuvad teie ette uues näos. Ei ole teist eestlastele nii omast ja südamelähedast pulmastiili kui maalähedased pulmad.  Neid on meil siin ajast aega peetud ja nii ka jääb. Eks just seetõttu on sellist stiili peokohti Eestis kõige enam ja nõudlus nende järgi ka kõige suurem. Et üks talu või küünipulm ei sarnaneks äravahetamiseni eelmistele, on väga palju võimalusi. Maapulm ei tähenda enam vaid kotiriiet, heinapakke, küünlapurke ja puidust kettaid. Industriaalne stiil ja maalähedane elegants (rustic chic) on uued kuumad trendid, mis tõstavad maalähedased pulmad uuele tasemele. Olge loovad ja mõelge julgelt. Kui endal ideid napib või on neid vastupidi, juba liiga palju, tasub kindlasti dekoreerija appi kutsuda. Enda pealt tean öelda, et kõige enam motiveerib pulma dekoreerides võimalus luua midagi kordumatut, erilist, pruutpaarile ainuomast.

5.       Tehnoloogia. Tehnoloogia võidukäik ei jää puudutamata ka pulmi. Droonid ei ole enam ammu mingi uudis meie pulmades, jõudsalt kasvab nende paaride hulk, kes piltide kõrval otsustavad oma pulmapäeva ka kindlasti videolindile jäädvustada. Kui seinale või põrandale projekteeritud videoinstallatsioonid on meile juba tuttav teema, siis mujal maailmas populaarne neoonkirjade maania pole meile veel jõudnud. Usun, et see on vaid aja küsimus. 

6.       Unplugged tseremoonia. Rohkem ja rohkem on pulmi, kus külalistel palutakse tseremoonia ajaks telefonid ära panna. Ikka selleks, et olla 100% kohal ja tunnetada toimuvat vahetult, mitte läbi kaamerasilma. Lisaks on asjal ka teine eesmärk. Igas pulmas on professionaalne fotograaf, kes kõige ilusamad hetked jäädvustab. Peale pulmi soovib pruutpaar näha piltidelt oma külaliste nägusid ja emotsioone, mitte telefone, mis pildistamise ajal nägusid varjavad.

7.       Magusalaudade võidukäik jätkub. Kaunilt dekoreeritud rikkalik maguslaud pakub valikuvõimalust erinevate maitse-eelistustega pidulistele ja näeb vastupandamatu välja. Pilkupüüdvast magusalauast saab kõhklusteta üks peo tõmbenumbreid. Kui Zefiir nüüdseks juba üle kolme aasta tagasi oma esimese pulma magusalaua kattis, oli see Eestis veel üsna haruldane. Tänaseks on erinevad magusalauad, kommibaarid (candy bar) pulmades juba pigem sage nähtus, mis teeb ainult rõõmu, sest isiklikult ma ei ole näinud küll kedagi, keda üks rikkalik ja pilkupüüdev magusalaud ükskõikseks jätab.

8.       Lilled. Suured, rikkalikud lilleseinad ja kõrged õierohked seaded on out. Veidi metsikud, boheemlaslikust stiilist inspireeritud nö elegantselt lohakad, määlähedased või troopiliste lilledega miksitud kimbud ja seaded on praegu kindlasti kõige trendikam valik. Kui peoruum seda võimaldab, siis liiguvad seaded laudadelt lae alla rippuma. Kindla peale minek on kasutada õite asemel vaid rohelist, sh ka näiteks potitaimi. Ainult rohelisest pruudikimp, lauaseaded, tseremoonia- või fotoseina taustad on praegu vägagi trenditeadlik valik.  

9.       Geomeetrilised tseremooniataustad. Geomeetrilised detailid on nii sisekujunduses kui pulmastilistikas ilma teinud juba mitu aastat. Nüüd on geomeetria jõudnud pisidetailide, ehete ja tordidisaini kõrval ka tseremooniakoha kaunistustesse. Meil Eestis tegi sel suvel võidukäiku ümmargune metallist tseremooniakaar, mida võis näha kümnetes pulmades vägagi erinevalt kaunistatuna.  Tore on see, et kõigil soovijatel on võimalik omale sellist kaart rentida ka Eestist. Meie suurima valikuga pulmadekoratsioonide rendifirma Kõvernael pakub laia valikut renditooteid nii klassikalise, vintage kui modernsemate pulmade austajatele.    

10.   Minimalism- mõnedki leiavad ilu „less is more“ lähenemises, mis loob puhta ja väljapeetud lõpptulemuse. Kui selline lähenemine valida, siis peab see kajastuma kõiges, alates pruutpaari riietusest, pulmakutsetest, lõpetades peokoha ja dekooriga. Valik sobib eelkõige väga teadlikule ja enesekindlale paarile, sest võimaluste virrvarris, mida pulmamaailm pakub, on tavaliselt keeruline ahvatlustest mööda vaadata ja iseenda valikule kindlaks jääda.     

11.   Laserlõigatud dekoratsioonid. Endiselt kuum teema. Taustad, logod, kohakaardid, ametimärgid, kutsed. Plastikust, puidust, naturaalsed või värvilised. Võimalusi on palju ja erinevaid tegijaid samuti. Laske aga fantaasial lennata ja lisage oma peole põnevaid detaile, peaasi, et haakuks ülejäänud stilistikaga.And last but not least- kõige trendikamad pulmad on need, mis on oma pruutpaari nägu, väljendades paari ellusuhtumist ja valikuid ning rõhutades isikupära.

Kristiina Sauväli

Zefiir Peokorraldus pulmakorraldaja, dekoreerija ning magusameister


Lisa kommentaar

Email again: